Rīgā topošie pirmklasnieki jāreģistrē skolas pretendentu rindā līdz 15. maijam

2023. gadā spēkā ir līdzšinējās prasības, taču jau no aiznākamā gada būs spēkā jaunā kārtība, kas dod priekšroku bērniem, kas reģistrēti izvēlētas skolas piesaistītajā teritorijā. Lai izvairītos no pārpratumiem, vecākiem vēlams pārliecināties, vai bērni ir deklarēti iecerētajai skolai piesaistītajā teritorijā.

Sākot ar 2024. gadu būs spēkā jaunā kārtība, kas paredz, ka prioritāte ir tiem skolēniem, kas kopā ar vismaz vienu no vecākiem ir deklarēti attiecīgās skolas teritorijā vismaz gadu. Prioritāte tiks piešķirta arī skolotāju bērniem, jau esošo skolnieku brāļiem un māsām (konkrētajā skolā), kā arī bāreņiem.

Pēc pieteikuma aizpildīšanas, pieteikuma iesniedzējs saņems atbildi no skolas 5 dienu laikā pēc 1. klases pretendentu saraksta sagatavošanas. Neskaidrību gadījumā vecāki aicināti sazināties ar izvēlētās skolas administrāciju.

Pieteikties skolas pretendentu rindā iespējams internetā latvija.lv portālā šeit. 

Saskaņā ar noteikumiem skolas piecu darba dienu laikā pēc 1. klases pretendentu saraksta sagatavošanas bērnu vecākiem elektroniski nosūtīs uz norādīto oficiālo elektronisko adresi vai e-pasta adresi vēstules, lai informētu – bērns ir vai nav iekļauts skolas 1. klases uzņemamo pretendentu sarakstā.


Posted

in

by

Tags:

Share This

Pastāsti visiem!

draugiem un paziņām!