Profesionālās skolas – tehnikumi kļūst aizvien pieprasītāki

2019. gada 2. septembrī valsts finansētajās budžeta vietās profesionālajās skolās (tehnikumos) bija aizpildītas 94% vietu, kas ir par 4% vairāk nekā gadu iepriekš. Kopumā studijām Izglītības un zinātnes ministrijai pakļautībā esošajos tehnikumos pieteicās 8344 audzēkņi.

Lai sasniegtu 100% vietu aizpildījumu Izglītības un zinātnes ministrija ir pagarinājusi pieteikšanos līdz 2019. gada 30. septembrim. Lielā daļā profesionālo skolu uzņemšana, tomēr jau ir noslēgusies. Tā Rīgas valsts tehnikums jau ir uzņēmumis 730 no plānotajiem 730 audzēkņiem, savukārt Ogres valsts tehnikums programmu pat ir izpildījis ar uzviju, uzņemot 393 (plānoto 370 audzēkņu vietā).

Papildus tam 2019. gada mācību gadā studijas pēc vidusskolas vai pat augstskolas beigšanas uzsāks 344 jaunieši. Viņi profesionālās kvalifikācijas pilnveides pasākumos iesaistās programmas “Jauniešu garantija” ietvaros, kas ļauj iegūt profesiju dažu mēnešu līdz dažu gadu laikā.


Posted

in

by

Tags:

Share This

Pastāsti visiem!

draugiem un paziņām!