Latvijas dzimšanas diena – Apsveicam

1918. gada 18. novembrī tika pasludināta Latvijas neatkarība, bet vēl gandrīz gadu notika dažāda lieluma cīņas par Latvijas faktisko neatkarību. 1919. gada 11. novembrī tika izcīnītas galvenās cīņas, uzvarot Bermonta vadīto karaspēku un atbrīvojot Rīgu.

Šodien mums ir sava neatkarīga valsts par ko varam būt pateicīgi un svinēt godam.

Ja mazmazbērnos tautu saglabāsim,

Tad piepildīsies mūsu sūtība
Un pastāvēšana kļūs būtība,
Kaut sadegt mums kā ugunskurā tāsīm.

Mēs zudīsim, kā liktens to ir lēmis,
Bet tautai augt un zemei pildīties,
Pie Latvijas kā mātes sildīties
Gan dzīvajiem, gan tiem, ko kaps jau ņēmis.

(e-biblioteka.lv)

Visiem, kas nejūtas pietiekami spēcīgi Latvijas vēstures zināšanās, šī diena ir labs pamats, lai uzzinātu vairāk par Latvijas neatkarības cīņām (enciklopedija.lv). Iespējams, arī jūsu radu vai draugu radu lokā ir kāds Lāčplēša ordeņa kavalieris vai vismaz kāds, kas piedalījās šajās cīņās. Protams, viņi jau ir guldīti zemes klēpī, taču viņu piemiņu saglabāt un sargāt ir mūsu visu uzdevums. Kas nezina savu pagātni, tam būs grūti veidot savu nākotni.


Posted

in

by

Tags:

Share This

Pastāsti visiem!

draugiem un paziņām!